SAĞLIK

Öksürük için Hangi Bitki Çayı içilmeli

öksürüğe iyi gelen bitkisel çaylar? öksürüğe hangi bitki çayı iyi gelir? Öksürüğün baş düşmanı olarak görülen sıcak içeceklerin başında bitkisel çaylar gelir. Soğuk algınlığı nedeniyle oluşan kuru öksürük içinse içebileceğiniz en faydalı bitkisel çaylar nane çayı, zencefil çayı ve adaya çayıdır. Vitamin ve mineraller bakımından vücuda etki sağlayan bitkisel çaylar hastalıkları hafif geçirmenize birebir etkisi olmaktadır. İşte öksürüğe iyi gelen bitkisel çaylar ve genel özellikleri

Öksürük için Hangi Bitki Çayı içilmeli?

Nane Çayı

Halk dilinde ‘Nane limon çayı’ olarak da bilinen nane çayı soğuk algınlığı tedavisinde en etkili bitkisel çay olarak görülmektedir. Bu bitkisel karışımın etkisini arttırmak için kullanacağınız en iyi yöntem civanperçemi bir miktar bal ile ilave etmenizden geçmektedir.

Zencefil Çayı

Bulaşıcı nezle, grip nedeniyle oluşan öksürükler için zencefil çayını kullanabilirsiniz. 4 santimlik bir zencefili rendeleyerek hazırlanan bu karışım bir bardak sıcak su ile 10 dakika demlenmeye bırakmanız doğrultusunda etkisini en iyi şekilde görmeniz mümkün olacaktır. www.bitkiler.gen.tr

Ada Çayı

Vücudunuzun toksinlerden daha hızlı arınmasını sağlayan ada çayı aynı zamanda kuru öksürüğe de şifa olan en etkili bitkisel formüllerin başında gelir. Boğazı yumuşatarak iyileşme süresini hızlandıran ada çayı halk arasında yaygın kullanılan bir çay olarak bilinir.

uyari

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Kaynak: bitkiler.gen.tr